Cel mai frumos cadou de ziua mea: să contribuim la schimbarea pe care dorim să o vedem în jur, în țară, în lume.

Nadia Gavrila Asociația Reality Check

Așa cum v-am obișnuit, îmi donez ziua și în acest an în beneficiul copiilor de care încercăm să avem grijă, astfel încât ei să aibă o șansă reală la un viitor mai bun. Nevoile sunt multe, iar de sărăcie și lipsă de educație nu ne vindecăm peste noapte, ci este nevoie de răbdare, perseverență și intervenții integrate, centrate pe educație, pe termen lung.

De aceea, de ziua mea îmi doresc să strângem cât mai multe mese calde pentru grădinarii și școlarii din Ponorâta.

Pentru a acoperi prânzul pentru 230 de copii de-a lungul unui an școlar, avem nevoie de 387.550 lei. Avem asigurată o finanțare de 312.000 lei cu sprijinul Kaufland Romania, dar mai avem nevoie de 75.550 lei.

Nah, „ușor poate oricine!“ :D

Masa caldă zilnică este unul dintre stimulentele care funcționează și aduc copiii zilnic la școală. Altfel acumulează un copil care vine regulat la grădiniță/școală față de unul care vine sporadic. Un prânz la școală ajută și bugetul familiilor numeroase, unde poate nu există trei mese pe zi.

Fiecare copil merită o șansă de a crește, învăța și prospera. Din păcate, mulți copii merg la culcare flămânzi, iar visurile lor despre un viitor mai bun se estompează cu fiecare zi care trece. Împreună, facem diferența.

Atunci când copiii au parte de mese regulate și hrănitoare, capacitatea lor de a se concentra, învăța și atinge potențialul maxim crește semnificativ.

Donația voastră poate avea un impact semnificativ:

* 50 de lei = prânzul cald al unui copil pentru o săptămână

* 150 lei = prânzul cald al unui copil pentru o lună

* 1.700 de lei = prânzul cald al unui copil pentru un an

Vă rog să vă alăturați efortului meu și al echipei mele de a face o schimbare în viețile acestor copii.

Cadoul tău nu este doar pentru mine, ci și pentru tine:

* un copil beneficiază de un prânz cald datorită ție; îi oferi o rampă spre șansa de a rupe cercul sărăciei în care familia trăiește de generații.

* pentru o donație minimă de 250 lei primești o surpriză din partea mea.

Îți mulțumesc că ești alături de mine și, dacă îți place ideea, îți poți dărui și tu ziua de naștere ori de nume pe ziuata.galantom.ro sau alte ocazii speciale din viața ta pe dar.galantom.ro!

Masa caldă este un stimulent educațional esențial, care crește prezența zilnică la grădiniță și școală și îmbunătățește rezultatele celor 335 de copii din Ponorâta.

Cost anual - 387550 lei

Acoperit - 312000 lei

De acoperit - 75550 lei

La mulți ani!
26 Oct 2023
Thank you for your great work!!
25 Oct 2023
La Multi Ani, minune😘
24 Oct 2023
La muuulti ani! si aici.
24 Oct 2023

Elena Mocăniță

La mulți ani, Nadia!
23 Oct 2023
Să fie bine la toată lumea! La mulți aaaaani! 🦄
22 Oct 2023
La multi an!!!
22 Oct 2023
Te imbratisez, Nadia!

La multi ani Nadia!
21 Oct 2023
La multi ani x 1000000 fapte bune!

Alexandrina Gheorghe

Iolanda

La multi ani, cu fericire si energie!
Nadia Gavrila : Asociația Reality Check