Fondul Educatia lui Elisei

Status: Fundraising

Cristian pune bazele fondului ”Educația lui Elisei”, la Reality Check. Cristian și cei care donează vor ajuta o bunică din Budila să îi crească pe Elisei (8 ani) și Oana (10 ani), doi copiii buni la învățătură. Bunica și nepoții nu au surse de venit, iar Cristian le donează de câțiva ani în fiecare lună alocația copilului său. Acum vrea să facă mai mult: să ne asigurăm împreună că Elisei și Oana au un viitor decent și vor deveni oameni buni. Haideți să fim, împreună, familia extinsă a lui Elisei! Vom demonstra să putem fi o familie pentru Elisei, iar Reality Check va extinde acest model și pentru alți copii.